Moda na ochraniacz do łóżeczka dla dziecka

Przyjście na świat dziecka jest źródłem wielkiej radości dla całej rodziny. Przygotowania na przyjęcie malucha zaczynają się na długo przed jego narodzinami i nikt nie myśli szczędzić grosza. Na pierwszy ogień idą sprzęty najpotrzebniejsze, czyli kołyska i łóżeczko oraz ich wyposażenie.

Ochraniacz do łóżeczka dziecięcego

Od pewnego czasu komplety pościeli dziecięcej uzupełnia się o ochraniacz do łóżeczka . Wykonane z porządnej bawełny, tworzą barierę pomiędzy szkrabem a szczeblami zabezpieczającymi dziecko przed wypadnięciem na zewnątrz. Chronią główkę dziecka przed dostaniem się pomiędzy barierki i zabezpieczają ją przed uderzeniem w twarde drewno szczebli.

Skąd właściwie wzięła się moda na ochraniacze? Otóż łóżka starego typu miały jeden poważny mankament. Zbyt rzadko rozstawione pręty ogradzające materacyk aż prosiły się o nieszczęście. W wypadku, gdy niemowlę wsunęło pomiędzy nie malutką główkę, sytuacja robiła się niebezpieczna. Postanowiono więc odgrodzić malucha od szczebli i tak narodził się ochraniacz do łóżeczka dziecięcego.

Pediatrzy zajęli zdecydowanie negatywne stanowisko w sprawie ochraniaczy. Odnotowano już przypadki uduszenia się niemowlęcia spowodowane przez ochraniacz do łóżeczka. Lekarze proszą więc, ostrzegają i radzą. Jeżeli, pomimo złych doświadczeń z ochraniaczami rodzice decydują się na ich zamontowanie, niech szukają takich, które uszyte zostały z ażurowej tkaniny. W takim wypadku, nawet jeżeli niemowlę utkwi z buzią w ścianie ochraniacza, koronkowa tkanina nie będzie on tamowała oddechu niemowlęcia.