Zdjęcia na szkle – technika wytwarzania

Z czym kojarzy nam się słowo dom? Najczęściej z bezpiecznym, ciepłym i przytulnym azylem. To właśnie o spędzeniu miłego wieczoru w domowym zaciszu myślimy najczęściej, gdy jesteśmy w pracy lub stoimy w popołudniowym korku. Nie możemy się doczekać przekroczenia progu, kąpieli i relaksu na ulubionej, szerokiej sofie.

Co jednak sprawia, że myślimy o tym miejscu, jako o naprawdę wyjątkowej przestrzeni? Tym czymś jest bez wątpienia piękno.  Można śmiało powiedzieć, że już od najwcześniejszych czasów ludzie starali się upiększyć strefę swojego zamieszkiwania. Tyczy się to, w tym samym stopniu prehistorycznych jaskiń (malunki naskalne), jak i czynszowych mieszkań w kamienicach. Zmieniały się jedynie środki wyrazu, czyli dekoracje. Badanie ich ewolucji jest dobrym zagadnieniem dla historyków sztuki użytkowej. Obecnie jedną z najpopularniejszych i najbardziej efektownych form przyozdabiania mieszkań są zdjęcia na szkle . Dodają smaku nowocześnie zaaranżowanym wnętrzom i są modną oznaką dobrego gustu.

Jaką techniką są wytwarzane? Specjalna metoda nanoszenia obrazu na gładką, szklaną powierzchnię gwarantuje trwałość i wysoką szczegółowość odwzorowania. Szkło jest odpowiednio wzmocnione, przez co trwałe i odporne na uszkodzenia. Ten specyficzny wydruk nie zna w zasadzie ograniczeń: czarno-białe zdjęcia, obfitość kolorowych widoków, czy też trójwymiarowe elementy mogą znaleźć się na naszych ścianach. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się motywy, które wykorzystują potencjał wpadającego przez okna światła. Wtedy kolorystyka jest niezwykle żywa.
Każdy dom powinien być jednocześnie przytulny i komfortowy, ale dopiero dom, w którym zamieszkało piękno, jest jedyny w swoim rodzaju. Zdjęcia na szkle są idealną i nowoczesną formą wprowadzenia tego piękna pod nasze strzechy.